Viimase aasta diivani trendid?

Aasta 2021 hakkab küll jõudma viimasesse kvartalisse, kuid trendid ja moed on aeglases muutuses ning paras hetk on teha ülevaade, mis on pehme mööbli disainis hetkel kuum.

Diivani ostmine võib olla äärmiselt keeruline ülesanne, sest saadaval on nii palju erinevaid mudeleid, kangaid, stiile ja värve, Kuidas küll nende seas orienteeruda? Üldine põhimõte on, et pehme mööbel peab olema vähem ametlikum ja kammitsetud ning rohkem mugav, erinevate värvide ja kanga tekstuuridega. Minevikuks on saamas ka komplektid ning aina rohkem ollakse julged katsetama erinevate esemete kokku sobitamist.

 

 

Vali ise kangas

Üheks populaarsemaks kangaks on saamas samet, mis on äärmiselt praktiline, kõrge kulumiskindlusega ning mida on kerge puhastada. Lisaks sobib velvet ideaalselt geomeetrilise kujuga mööbli valmistamiseks, kuna kanga tekstuur toob pehme mööbli vormi imehästi esile.

Kui on soov tuua oma koju kerge vaevaga killukest luksust, siis vali diivanikatteks siidine samet, millel on kõrge kulumiskindlus ning värvidega mängides tood oma tuppa elegantsuse koos hubasusega.

 

Anna ruumile isikupära

Heledad toonid sobivad igasse interjööri, seda rahustades, avardades ning luues harmooniat. Samas saab aktsentvärvidega anda juurde seikluslikkust ning sära ja selleks vali pehmele mööblile rohkem isikupärasemaid värve ning mustreid.

Üha rohkem eemaldutakse igavast hallist ning vaadatakse rikkalike maatoonide, näiteks rooste punase, rohelise ja sinise poole. Sellele on ilmselt avaldanud ka mõju ülemaailmne keskkonnakaitsele keskendumine ning looduse poole vaatamine.

 

Mängi disainiga

Interjööri maailmas on viimasel ajal rõhk Art Deco’l, mis on inspireeritud kumeratest joontest ja detailidest. Voolujooneline ning kergelt lainetav disain ei pane mööblit piiridesse ning toob koju romantilise ning voogava tunnetuse.

Ka ajatu, lihtsa ja puhta joonega disain ei ole kuhugi kadunud, less is more on jätkuvalt teemas. Omal kohal on disain, mis on loodud ajas kestma, mis sobib igasse interjööri ning mida on ka kerge sobitada teiste mööbliesemete ning aksessuaaridega.

Üheks heaks mooduseks oma kodu pidevalt ümber disainida on mooduldiivanid, mis võimaldavad kerge vaevaga teha ühest suurest perediivanist väikesed istumisalad või komplekti, nii ei teki väsi ühest ja samast paigutusest kunagi ära.

 

Jätkusuutlikkus

Arutu ostlemine on pidurdumas ning järjest enam pööratakse tähelepanu jätkusuutlikkusele, taaskasutusele, pikaealisusele ning sellele, et mööbel oleks ajatu, kvaliteetne ning peaks vastu põlvkondi.