Mis on Martindale test?

Diivani ost on üks olulisemaid investeeringuid sinu interjööri. Aga enne kui hakkad tegema ühte olulisemat ostu, tuleb teha selgeks mõned olulised nüansid. Mis on need põhilised näitajad, mida tuleb jälgida selleks, et saaksid pikaaegse, kvaliteetse ja kaua kaunina püsiva pehme mööbli?

Selleks, et teada saada, kas mööblikangas on vastupidav ja kuidas see reageerib pikaajalisele hõõrdumisele on võimalik seda katsudes subjektiivselt hinnata. Kõige lihtsam moodus on tegelikult Martindale numbri jälgimine. Martindale test mõõdab kanga kulumiskindlust ning määrab sellega kanga sobivuse erinevatesse kasutuskohtadesse.

 

 

Kuidas käib Martindale test?

Martindale testi tegemiseks kasutatakse spetsiaalset masinat, kuhu pannakse kangatükid, mis tõmmatakse seal pinge alla. Kanga vastu hõõrutakse ringjate liigutustega väikeseid kettaid kuni kanga lõnga purunemiseni. Katse käib 5000-tsüklilise intervalliga ning iga 1000 tsükli järel hinnatakse kanga kvaliteeti. Mida suurem on Martindale testi tulemus, seda vastupidavam ja kvaliteetsem on kangas.

Saadud tulemused jagatakse järgnevatesse kategooriatesse:

Kerge – Martindale > 15 000
Üldine – Martindale > 20 000
Tugev – Martindale > 30 000
Väga tugev – Martindale > 40 000

Erineva kulumisnäitajaga kangad sobivad erinevatesse kohtadesse

 

  • Kõik kangad, mille Martindale näitaja on 10 000- 15 000 sobivad dekoratiivkangasteks näiteks patjadel või kardinateks, kus puudub igapäevane tugev hõõrdumine.
  • Kangad, mille Martindale näitaja on 15 000 ja 20 000 vahel on peenema koelised ning sobivad mööblikangasteks pigem kohtades, mis igapäevast kasutust ei leia. Selleks võib ka näiteks olla dekoratiivsed tumbad.
    Kangad, mille Martindale näitaja on 20 000 kuni 30 000 on väga hea kulumiskindlusega ning sobib väga hästi kodustes tingimustes kasutamiseks erinevatel mööblitel, näiteks diivan, voodi, tugitool, söögitool jne
  • Martindale näitajaga üle 30 000 kangad sobivad nii kodustesse tingimustesse kui ka büroopindadele, teenindussektorisse jne, kus mööbliese leiab igapäevaselt suurt kasutust ning seetõttu vajab ka tugevamat vastupidavuse näitajat. Kindlasti on sellised kangad väga kvaliteetsed ning sellest valmistatud määblid pikaajalised ja püsivalt kauni välimusega. Seeda sobivad väga hästi just diivanite ja voodite valmistamiseks.

Millised kangad on Divasoftis?

Divasofti tehasepoest leiad väga laia valiku erinevaid kangaid, mille hulgast leiab kindlasti just sinu interjööri sobiva ja elustiilile vastava. Nendega saab tutvuda meie kodulehel siin ning veelgi suurema valiku leiab meie tehase showroomist, kus on nende vahel orienteerumisel abiks ka meie disainer. Õigesti valitud kangas tagab sinu diivanile pika eluea ning hästi tehtud investeeringu.