Millist diivanit valida?

Diivan on sinu kodu süda ning seda tasub hoolega valida. Kuna sellega kaasneb ka rahaliselt suurem väljaminek, tasub enne tähtsa ostu sooritamist mõelda läbi kõik aspektid ning valida just sinu interjööri sobilik pehme mööbel.

Ruumi suurus ja kuju

Kindlasti tundub äärmiselt ahvatlev mõte heita end peale väsitavat õhtut kõige suuremasse ja pehmemasse diivanisse, kuid kui sinu tuba on oma mõõtmetelt pigem väiksem, siis võib suur 3-kohaline nurgadiivan täita kogu ruumi ning sinu kodu ei ole enam hubane ja harmooniline paik. Mööbli paigutamisel peaks arvestama nii ruumi suuruse kui ka kujuga, näiteks seal asetsevate radiaatorite, sammaste ja korstnajalgadega.

Iga kodu on erinev, mistõttu tuleb arvesse võtta enda kodu eripärasid ja teha otsused lähtuvalt kindlatest aspektidest. Näiteks võivad avaratesse kodudesse sobida hästi 4-6 kohalised diivanid või hoopis mooduldiivanid, mida vastavalt soovidele ja vajadustele saab igal hetkel mugavalt ümber paigutada. See on ka hea võimalus eraldada elutoa ja söögitoa tsoonid ning vajadusel need taas liita.

Väiksematesse kodudesse sobivad jällegi paremini 2-3 kohalised diivanid või kavalate mõõtudega väiksemad nurgadiivanid või hoopis diivanvoodid. Kaval nipp on väiksemale diivanile juurde lisada ka tumba. Nii on võimalik kitsamas ruumis diivaniga natuke “mängida” ja kohandada vastavalt vajadustele ka siis kui tulemas on külalised.

Enne diivani ostu arvesta oma kodu suuruse ja kujuga ning vali kõige optimaalsem diivan just sinu interjööri jaoks. Ka lihtsa joonega 2-kohaline diivan ning klassikaline tugitool võib mõjuda väikeses ruumis väga stiilselt ja hubaselt.

 

 

Ruumi planeering

Uue diivani ostmisel tuleb arvesse võtta ka toa planeeringut ning ruumis liikumise trajektoori. Diivan peab toas paiknema selliselt, et see ei segaks peamistel liikumissuundadel liiklemist, näiteks köögi, esiku või magamistoa vahet. Ka on oluline, et diivan ei blokeeriks tuppa sisenemist või ei varjaks akent, sest elutoas tahetakse end ikka tunda lõõgastatuna ning igasugused slaalomid mööbli esemete vahel just meelerahu ei too.

Selleks, et veenduda õiges diivani suuruses oleks oluline ära mõõta oma planeeritava diivani laius, sügavus ja kõrgus. Hea nipp on kodus ka maalriteibiga põrandale kujutletav diivan ette kleepida, nii saab reaalsetest suurustest parema ettekujutuse. Näiteks peaks diivani ja seina vahele jääma vähemalt 12 cm ruumi ning vahemaa teisete mööbliesemetega peaks olema vähemalt 70cm. See on optimaalne ruum, mida toas liiklemiseks vajad.

Funktsionaalsus

Kui sul käib tihti kaugelt külalisi või on sul sõbrad aegajalt öömaja palumas, siis tasuks vaadata diivan, mis käib ka voodiks lahti. Nii saad oma külalisi lihtsa vaevaga majutada. Ka diivanvoodeid on erinevaid: nurgadiivanvoodid, sirged diivanvoodid või hoopis mooduldiivanid, mida saab kergelt voodiks muuta. Mõningatel diivanvooditel on lisaks ka panipaik diivani all, kus saab tekke ja patju hoiustada.

Diivani stiil

Nii nagu maitsed on erinevad, nii meeldib ühele nurgadiivan ja teisele tavaline lihtsa joonega diivan. Nende funktsionaalsused on kohati ehk erinevad. Nurgadiivan kasutab väikeses toas ruumi maksimaalselt ära pakkudes istet võimalikult paljudele inimestele. Samas kui interjöör lubab saab sama istekohtade arvu saavutada ka näiteks 3-kohalise ja 2-kohalise diivani komplektina. Maitse asi. Ka nurgadiivaneid on ekstravagantselt suuri, kuhu mahutab ka vajadusel 6-8 külalist. Oluline on jälgida, et diivani suurus oleks ruumiga proportsioonis.

 

Divasofti tehasepoest leiad väga laia valiku erinevaid kangaid, mille hulgast leiab kindlasti just sinu interjööri sobiva ja elustiilile vastava. Nendega saab tutvuda meie kodulehel siin ning veelgi suurema valiku leiab meie tehase showroomist, kus on nende vahel orienteerumisel abiks ka meie disainer. Õigesti valitud kangas tagab sinu diivanile pika eluea ning hästi tehtud investeeringu.