Millise kangaga katta diivan, kui kodus on lapsed?

Kangaste valik on suur ja lai ning selles maailmas orienteerumine võib olla paras füüsika. Siiski on diivani ost üks suurimaid ja olulisemaid tehinguid kodus, seega tasub teha korralik eeltöö ja valida vastavalt sinu interjööri ja perega kokkusobiv pehme mööbel. Selleks, et diivaniriie püsiks kaua kauni ja kirkana, tuleb teha õigeid valikuid.

Pehme mööbli kangad jagunevad peamiselt kolmeks: nahk, kunstnahk ja tekstiil. Igal kangal on oma koht ja sobilik otstarve ning oma eelised. Kui sinu kodus on lapsed ja/või lemmikloomad, siis tasub diivani kanga valimisel silmas pidada allolevaid aspekte.

 

Eelista sünteetilist või villast kangast

Kuigi naturaalne kangas on alati nahasõbralik ja hea valik, tasub silmas pidada, et kui peres on lapsed, siis sünteetiline kangas on tunduvalt vastupidavam, kergemini puhastatav ning peab vastu ka niisketes tingimustes. Näiteks sametkangas on mõnusalt pehme, väga kõrge kulumiskindlusega ning sobib hästi kodudesse, kus on väikesed lapsed. Alternatiivina sünteetilisele kangale võiks mõelda kvaliteetse villase kanga kasutamisele.

Vetthülgavad kangad

Kui peres on lapsed, siis on plekid ning ümber läinud veeklassid kerged tulema. Diivanikangaste hulgas on olemas ka materjale, mis on vetthülgavad. See tähendab, et kangas ei absorbeeri vedelikke, kuna on kaetud spetsiaalse kihiga, mis laseb õnnetuste korral vedeliku paberiga õrnalt maha pühkida. Sellised targad kangad võimaldavad teie diivanil säilida ilusa ja puhtana pikka aega, isegi kui kodus on lapsed.

 

Kergesti puhastatavad kangad

Diivan on mõeldud kestma pikka aega. See on koht, kus pere saab kokku, teeb filmiõhtuid, lapsed mängivad ning kindlasti juhtub ka õnnetusi, mille tagajärjeks on inetud plekid. Kes vähegi on selliseid olukordi kogenud teavad, kui raske võib olla toidu- või joogiplekke kangalt välja saada. Selleks tasub valida pigem tihedama koega materjale või siledaid, sest suurte kudede vahelt võib plekke olla väga raske kui mitte võimatu kätte saada.

Kvaliteetne kangas püsib kauem

Ehk on igaüks kuulnud vana ütlust, et pole nii rikas ei osta odavaid asju. Üldjuhul on neil ka tõepõhi taga. Odavad ja mittekvaliteetsed kangad kipuvad muutuma kiiresti topiliseks, venima välja, kuluma, kergemini määrduma ning tuhmuma, mis tähendab, et diivan vajab peagi katte või suisa mööbli enda välja vahetamist. Kvaliteetne kangas on vastupidav, suure kulumiskindlusega ning õigesti hooldades ka pikaaegne. Seega püsib diivan aastaid ja aastakümneid nagu uus. Hooldust ei tohi ära unustada!

Nii nagu auto või jalgratas vajab aeg-ajalt hooldust, nii ka diivan. Selleks, et sinu elutoa südameks olev mööbliese püsiks kaua ning oleks kaunis pikka aega, tuleb teda hooldada. Tutvu kanga puhastamise tingimuste ning õigete hooldusvahenditega, et säiliks kanga värv ja kvaliteet. Soovitame ka oma uut diivanit töödelda spetsiaalse vahendiga, mis loob kangale kaitsekihi ja ennetab selle määrdumist. Kindlasti tuleb silmas pidada, et diivanil ei saa teha nn. kohtpuhastust ehk kui diivanile on tulnud plekk, siis tuleb puhastada terve istumisosa või ka terve diivan.

Divasofti tehasepoest leiad väga laia valiku erinevaid kangaid, mille hulgast leiab kindlasti just sinu interjööri sobiva ja elustiilile vastava. Nendega saab tutvuda meie kodulehel siin ning veelgi suurema valiku leiab meie tehase showroomist, kus on nende vahel orienteerumisel abiks ka meie disainer. Õigesti valitud kangas tagab sinu diivanile pika eluea ning hästi tehtud investeeringu.