Kodu on koht, kus sa tunned end hästi. On suuri kodusid, on väiksemaid kodusid, kuid sõltumata ruutmeetritest peavad nad mahutama peaaegu ühe palju. Kindlasti ei puudu ühestki kodust diivan või voodi ning samuti kapp, söögilaud või mõningad riiulid. Kuidas aga kõik need ühte ruumi ära mahutada nii, et see oleks hubane, stiilne ning ei jääks ülekoormatuse tunnet? Anname sulle paar näpunäidet, mida pidada silmas, kui sinu koduks on armas väikene pesa.
Heledad toonid muudavad ruumi suuremaks
Kõige lihtsam moodus oma tuba näiliselt avaramaks muuta on kasutada heledaid ja külmasid toone nii seintel kui ka interjööris. Kindlasti ei pea selleks olema täiesti valge värv, ka pastelsed ja heledamad toonid töötavad sama hästi. Pehme mööbel vali pigem rahulikumat ja heledamat tooni, kangas olgu tagasihoidlikuma tekstuuri ja tegumoega. See mõjub interjööris pehmemalt ning kergemalt. Ära muretse, et tuba liiga hele jääb. Värvi ja aktsenti saad sisse tuua aksessuaaride ning ka diivanipatjadega.
Skandinaavialik disain mõjub väikeses ruumis stiilselt
Skandinaaviastiili iseloomustavad lihtsad jooned, minimalism, kergus ning heledad toonid. Selleks, et väikeses ruumis ei mõjuks pehme mööbel rusuvalt ning ei täidaks tervet tuba soovitame kasutada pigem minimalistlikku, selgete ja lihtsate joontega diivanit. Sellise diivani seljatugi on pigem madalam ning käetoed üldjuhul kitsamad ning suuruselt on see samuti väiksem. Nii sulandub diivan hästi interjööri ning mõjub koos toaga ühtse tervikuna.
Ühes stiilis mööbel on võtmesõnaks!
Kui sinu elutuba peab lisaks diivanile mahutama ka tugitooli, siis väikeste ruumide puhul tuleb silmas pidada, et ühe stiili ja joonega samast sarjast pehme mööbel ei karju ning mõjub kaunilt, puhtalt ja inspireerivalt. Tugitool vali samamoodi lihtsate joonte ja minimalistliku stiiliga, kus rõhk on ütlusel „Vähem on rohkem“. Madal seljatugi, kitsam istumiskoht ning õhuliselt peened puidust käetoed ja jalad on siin omal kohal.
Suured mustrid jäägu suurde ruumi
Suuremustriline pehme mööbel on väga kena ja efektne, kuid kui sinu elutuba on väikene, vali pigem tagasihoidlikum muster, kerge joon või õhkõrn aksentruut kaunistama oma pehmet mööblit. Vaata, et see sulanduks toa üldise harmoonia ja värvigammaga ning ei tungiks liigselt esile. Väikestes ruumides saad mustrit, efekti ja värvi anda pigem väikeste detailidega, kuid ära mine liiale. Mitu miniatuurset mööblieset või aksessuaari võivad muuta toa üldmulje segaseks ja anda vastupidise efekti. Mitme väikese riiuli ja lauakese asemel kasuta ühte suuremat kappi, mis mõjub rahulikumalt ja puhtamalt.
Mida rohkem õhku, seda avaram
Puidust või metallist kõrgemad diivanijalad on siinkohal nagu rusikas silmaauku. Diivanit valides pea silmas, et mida rohkem on toas õhku, seda avarama mulje see interjööris loob. Maani massiivsed diivanid ei sobi siia. Kerge joonega, kõrgemad ja tagasihoidlikuma diivani- ja tugitoolijalad tõstavad pehme mööbli põrandast kõrgemale ning annavad vajalikku õhuruumi. Ka riiuleid ja laudu valides sobita mööblijalad samasse minimalistlikusse joonde. Nii jääb üldmulje ühtlane ning rohkelt õhku toob tuppa näiliku avaruse.